Výcvik

Tato sekce bude věnovaná, jak již bylo avizováno, samotnému výcviku, jednoduše řečeno. Budu se snažit tu popsat všechno tak, jak jsme se to společně s Alizkou učily, co nám šlo, co nám nešlo, také jak jsme toho docílily. Protože jdu do toho s myšlenkou, že nejdůležitější je, abych se to naučila já a dala Alizce dobrou oporu v tom, aby dosáhla všeho, co bychom si jistě obě přály.

Bude to cesta dlouhá a bude to chtít hodně trpělivosti ze všech stran, ale už teď se těším na výsledky. Nezáleží na tom, jak rychle, ale na tom, aby nás to obě bavilo.

Přečetla jsem spousty článků, knih a názorů o tom, jaké metody výcviku jsou. Zaujalo mě jich docela hodně. Nejvíce se mi ale zalíbil výcvik na klicker a formou hry tak, aby si vlastně pejsek přišel na to sám, co se od něj čeká, tzv.metoda "hoří, hoří, přihořívá". Neříkám, že budu vše dělat dobře, ale každopádně se o to budu snažit. Hlavně se těším na oporu na cvičáku:-) a na Alizčiny pokroky:-D

 

Pár novinek skoro den za dnem:

10/13 -12/13 - Výcvik stále pokračuje, naučili jsme se spoustu nových věcí, jako povel doleva, doprava, plaz se, styď se, "pán, couvej, atd. atd., Stále chodíme na obedienci, ikdyž jsme měli v prosinci nějké pauzy, chodíme ven s kamarády běhat, byli jsme se podívat u koní a na první snížek jsme byli na Vánočních trzích, kde se Alizka moc krásně chovala, na to že byl první sníh, milion lidí a spousty vůní ze stánků:-)Taky jsme se v listopadu zúčastnili mezinárodní výstavy Prague Dog Expo, kde Alizka v neděli u p.rozhodčího Krinkeho získala v dorostu známku VN1 a získala první místo, chovala se vzorně a byla dokonalá.

Přidáváme video z našeho blbnutí: http://www.youtube.com/watch?v=EHUTCP3zw-s

08/13 - 09/13 - Jak pokračujeme ve výcviku? je toho hodně...ve zkratce, stále chodíme na obedienci, kde už děláme pokroky, sice pomalu, ale jistě. Jen nám dělá problém udržet pozornost, když se kolem přetahují jiní pejsci. Už je oční kontakt lepší, umíme obíhačky kolem stromů, cvičíme chůzi atd. Byli jsme na semináři pozitivní motivace, chodíme po výletách, setkáváme se s kamarády. Pojedeme na výstavu a mnohé další:-)

05/13-07/13 - nestíháme se tolik věnovat webu, jak jsme si mysleli, nicméně Alizka je moc šikovná, chodíme na tréninky obedience, trénujeme spoustu věcí, hlavně si hrajeme a upevňujeme vztah. Alizku strašně baví se učit nové věci - když je škaredě, tak cvičíme triky:-) venku pilujeme chůzi u nohy, přivolání, odložení, aport, oční kontakt, prostě cokoliv co jde:-D Někdy je to horší, někdy lepší, je to prostě o náladě:-D i u psa i u mě:-D Hlavně mám před sebou hodně práce já, jelikož BOC je prostě osobité plemeno a Ali je moje první:-D Myslm ale, že jsme si sedly. Jinak máme spoustu nových kamarádu, chodíme na akce, kde se dá, aby si Alizka zvykla. Chodíme plavat, moc ji to baví:-D Byli jsme na Propetu, byli jsme na BPD, byli jsme na agility závodech, byli jsme ve městě v centru, v obchoďáku, v lese, na poli, v parku...prostě snad všude. Plánujeme vyzkoušet pasení ve Vsetíně.

 

30.5.2013 - venku je hnusně a prší, tak si hrajeme spíše doma a cvičíme:-D

28.5.2013 - byli jsme opět ve školce, trochu nám pršelo, ale byli všichni šikovní:-D

27.5.2013 - pokračujeme ve výcviku, chodíme na procházky, už umíme docela sedni, lehni, Pac, Ťap, a učíme se "obě":-)

26.5.2013 - byli jsme poprvé ve štěněcí školce v Psí škole na Ostrově, Alizka byla moc šikovná, ale má se co učit, ale je učenlivá:-)

25.5.2013 - máme nové štěněcí kamarády, byli jsme se podívat na Jarní agility KK Zetor, s kamarádem Stanleym a ségrou Arienkou, bylo to super

21.5.2013 - dneska vyběhání v mokré trávě, vyválení, koupání, fénování, česání, trénink "sedni" a "lehni"...je to šikula:-D

20.5.2013 - už dojdeme sami do bytu po schodech a nebojíme se:-)

16.5.2013 - docela jsme pochopili povel "Ke mně":-D teda pokud není v blízkosti něco "zajímavějšího" na prozkoumání, ale za pamlsek se doplazíme:-D pak umíme na "Pojď, pojď, pojď", rychle pelášit k páníčkům

15.5.2013 - už jezdíme krásně sami na pásech na zadních sedadlech

13.5.2013 - pilujeme "sedni" všude, kde se dá a začínáme lehni

11.5.2013 - už umíme "sedni" na povel a pamlsek

10.5.2013 - seznamka s dalšími pejsky

8.5.2013 - seznamka s domácností a kočičáky

Naše první pasení ovcí

Naše první pasení ovcí

15.2.2014

Zážitek s prvního setkání u oveček. Bylo to skvělé, vlohy se nezapřou:-) více

Fotografováni pro CHS Hamyfa

Fotografováni pro CHS Hamyfa

9.2.2014

Fotografování cca 4-týdenních štěňátek v CHS Hamyfa. Poprvé byli venku a poprvé papali granule. Jsou roztomilí. více